شرکت هاستینگ هاستیران به آدرس اینترنتی http://hostiran.net/ یکی از شرکت های هاستینگ است که به صورت فوق مسخره ای کار میکند. در این پست میخواهم تجربه کاری خودم در مورد همکاری با این شرکت را بنویسم تا کسایی که این پست را میخوانند اشتباه من را انجام ندهند و از خدمات این شرکت استفاده نکنند.

سه موردی که من به شدت با آنها مشکل داشتم به شرح ذیل است.

عدم پشتیبانی بدون تعطیلی سایت هاستیران

پاسخگویی و پشتیانی سایت هاستیران بسیار ضعیف است. ساعات کاری پشتیبانی این شرکت ساعات اداری می باشد. در صورتی که ساعات کاری شرکت های هاستینگ به دلیل حساسیت فوق العاده خدمات پشتیبانی سایت باید 7-24 (هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز) باشد. 7-24 بودن شرکت های هاستینگ فقط مخصوص شرکت های هاستینگ بزرگ خارجی نیست و خوشبختانه بسیاری از شرکت های هاستینگ داخلی هم پشتیبانی بدون تعطیلی را انجام میدهند.

پاسخگویی بسیار کند سایت هاستیران

در عکس زیر مشاهده میکنید من من برای تیکتی که اولوبت آن را ؛بسیار فوری و حیاتی؛ انتخاب کرده بودم پس از 8 ساعت پاسخ دادن. من سایتم داونه و تمام ورودی هام برگشت میخورن و کسی پاسخگو نیست!
هاستیران hostiran.net

تعلیق کردن هاست بدون اخطار قبلی از طرف سایت هاستیران

در عکسی که در قسمت قبل بارگزاری کردم مشاهده فرمودید سایت بدلیل ارسال ایمیل اسپم تعلیق شده است. ارسال ایمیل اسپم به صورت ناخواسته و توسط افزونه های آپدیت نشده وردپرس ارسال شده بود.

ارسال ایمیل اسپم توسط افزونه های CMS های آماده مثل وردپرس و جوملا امری ناگزیر است و معمولا هر از چندگاهی این اتفاق میفتد. شرکت های هاستینگ دیگر مانند پویاسازان در صورت بروز چنین مشکلی سعی می کنند با پشتیبانی متخصصین مسلطی که برای CMS های محبوب مانند وردپرس و جوملا دارند مشکل را برطرف کنند. در صورتی که مشکل برطرف شد که هیچ، در غیر این صورت فرصتی به صاحب هاست میدهند و سپس اگر مشکل برطرف نشد smtp هاست موردنظر را می بندند تا ارسال ایمیل اسپم متوقف شود. ولی شرکت محترم هاستیران همون اولش به محض مشاهده ارسال اسپم سایت رو کلا مسدود کردن، حتی بعدش یه اطلاعی هم ندادن ما سایت شما رو مسدود کردیم. بعد اینکه خودمون متوجه شدیم سایت مسدود شده و پیگیری کردیم فرمودن تا ۲۴ ساعت به هیچ عنوان، امکان باز شدن سایت نیست!!! دوستانی که به مباحث سئوی سایت آشنایی دارند میدونن ۲۴ ساعت مسدود بودن سایت یعنی چی؟ یعنی افت بسیار شدید جایگاه شما در جستجوهای گوگل و …..

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *