انجام مقاله-نگارش مقاله- مقاله ISIیکی از ابزارهایی که به وسیله آن به گسترش علم کمک میشود، نگارش مقاله و چاپ آن است. مقالات، از نظر فنی به دو دسته تقسیم میشوند: دسته اول، شامل مقالاتی است که محتوای آنها دربرگیرنده نوآوری و تولید علمی جدید توسط نویسندگان آنها است و دسته دوم، مقالاتی را شامل میشود که مروری هستند؛ در این مقالات، نویسندگان به مرور دستاوردهای علمی در حوزه ای خاص می‌پردازند.
نگارش مقاله به نوبه خود یک هنر و فن به شمار می‌آید. برای نگارش و انجام مقاله علمی باید اصول و قواعد خاصی را رعایت کرد و از روش‌های رایج در مجامع علمی استفاده کرد. چه بسا افرادی که از نظر علمی بسیار پربارند و در مرتبه بالایی قرار دارند نتوانند دستاوردهای خود را به خوبی ارائه دهند. در اکثر مجلات معتبر مقالات به زبان انگلیسی چاپ میشوند. به همین دلیل نویسندگان باید برای نگارش مقاله به زبان انگلیسی مسلط بوده و تمام قواعد این زبان را به درستی بدانند. عدم رعایت قواعد و استانداردهای مقاله نویسی موجب ناخوانا بودن مقالات و عدم پذیرش آن‌ها در مجلات معتبر می‌گردد. به همین علت کسانی که تصمیم به نوشتن اولین مقالات خود میگیرند و یا افرادی که به دلیل مشغله فراوان زمان لازم برای ارائه نتایج حاصل از پژوهش خود را ندارند بهتر است تا با افرادی که در زمینه نگارش مقاله تجربه و تخصص کافی دارند مشورت نموده و یا حتی کار را به ایشان واگذار نمایند.
نحوه نگارش مقالات اهمیت بسیاری دارد به همین منظور کافیست به آماری که سردبیران اجرایی مجلات ارائه می‌دهند نگاهی بیندازیم. بیش از 75 درصد از مقالات به دلیل عدم رعایت اسلوب مقاله‌نویسی، اشکالات نگارشی در مقاله نویسی و اشتباهات ناشی از عدم تسلط به زبان انگلیسی در مقاله نویسی ، قبل از اینکه داوری علمی از طرف مجله صورت گیرد به نویسندگان مقالات برگردانده می‌شود و همه اینها به دلیل عدم آشنایی با نحوه نگارش مقاله، بوجود می آید.
اخیرا موسسات متعددی چه در ایران و چه در سطح بین‌المللی به کمک پژوهشگران آمده و اقدام به نگارش و ویرایش مقالات علمی می‌نمایند. استفاده از خدمات این موسسات کمک میکند تا کیفیت نگارش مقالات بهبود بخشیده شود و در سطح بالاتری قرار بگیرد همچنین احتمال پذیرش مقالات در مجلات معتبر علمی افزایش پیدا میکند.
به همین منظور موسسه شریف پژوهان با بهره‌گیری از دانش پژوهشگران زبده و کادر اجرایی خود، اقدام به خدمت رسانی در زمینه انجام مقاله نموده است. خدماتی که موسسه شریف پژوهان ارائه می دهد به شرح زیر میباشد:
پیشنهاد موضوع، نگارش مقاله، استخراج مقاله از پایان نامه ، ویرایش و ترجمه مقاله، پذیرش و چاپ مقاله در ژورنال‌های معتبر.
ارائه موضوع برای انجام مقاله امری زمان‌بر است که نیاز به دانش وسیع و به‌روز دارد. تنها کسانی قادر به ارائه موضوعات جدید می‌باشند که در حیطه مورد نظر، آخرین مقالات منتشر شده در ژورنال‌های معتبر عملی را دنبال کنند و از آخرین اخبار علمی مطلع باشند و بدانند که علم به کدام جهت در حال حرکت است.
نگارش، ویرایش و ترجمه مقاله یک مقوله کاملاً تخصصی است. نویسنده مقاله علاوه بر اینکه باید به رشته خود مسلط باشد، باید با اسلوب مقاله نویسی، قواعد نگارش متن و همچنین فرمت مقاله نویسی استاندارد خاص ژورنال‌ها نیز آشنا بوده و گرامر انگلیسی را نیز به دقت رعایت نماید زیرا آمار نشان می‌دهد که بیش از 75 درصد از مقالات به علت اشتباهات نگارشی، عدم رعایت اسلوب مقاله‌نویسی و اشتباهات ناشی از عدم تسلط به زبان انگلیسی، پیش از داوری علمی از طرف مجله به نویسندگان مقالان برگشت داده می‌شود.
استخراج مقاله از پایان نامه نیز اصولی دارد که باید به دقت رعایت شود. به شکلی که مطلب خلاصه شده روان و دارای مفهوم باشد، اصول نگارش علمی مقاله در آن رعایت شده و دارای منابع معتبر و قابل دسترس برای ژورنال‌های بین‌المللی باشد.
یکی از مهم ‌ترین مراحل در مقاله نویسی، هنر اخذ پذیرش از ژورنال‌های معتبر در حوزه رشته و مقاله نگارش شده می‌باشد. یافتن ژورنال معتبر و تخصصی بسیار زمان‌بر بوده و نویسنده می بایست با فرآیند پذیرش ژورنال‌ها در رتبه علمی ISI، علمی پژوهشی و ISC و نحوه گرفتن ضریب تاثیر (Impact Factor) و همچنین دسترسی به ژورنال‌های معتبر اعم از ژورنال های ایندکس شده در تامسون روترز می‌باشد. گام بعدی ارسال مقاله و مکاتبه از طریق ایمیل با ژورنال مربوطه و پیگیری انجام مراحل داوری و رفع ایرادات وارده به مقاله و نهایتا اخذ گواهی پذیرش (acceptance) از ژورنال و در مرحله آخر پیگیری چاپ مقاله است.

شریف پژوهان می تواند در هر یک از مراحل زیر در حوزه نگارش مقاله ISI و ISC با شما همکاری نماید:

 1. پیشنهاد موضوع انجام مقاله توسط موسسه شریف پژوهان. ارائه و پیشنهاد چندین موضوع مقاله، متناسب با رشته مورد نظر دانشجو و انتخاب یکی از موضوعات مقالات توسط دانشجو. نگارش مقاله، ترجمه مقاله، انتخاب ژورنال معتبر، سابمیت و اخذ اکسپت مقاله و پیگیری چاپ الکترونیکی مقاله توسط موسسه شریف پژوهان.
 2. استخراج مقاله از پایان نامه دانشجویان. نگارش مقاله منطبق با فرمت استاندارد ژورنال‌های ISI، غنی سازی محتوای مقاله، ترجمه مقاله به زبان ژورنال مورد نظر، انتخاب ژورنال معتبر برای ارسال مقاله، سابمیت و گرفتن اکسپت  مقاله و در نهایت پیگیری چاپ الکترونیکی مقاله توسط موسسه شریف پژوهان.
 3. دریافت مقاله به زبان فارسی از دانشجو . در ابتدا ویرایش مقاله ارسالی مطابق با فرمت ژورنال‌های ISI، غنی سازی محتوای مقاله، انتخاب ژورنال معتبر، ترجمه مقاله به زبان ژورنال مدنظر، سابمیت مقاله و گرفتن اکسپت و پیگیری چاپ الکترونیکی مقاله توسط موسسه شریف پژوهان.
 4. دریافت مقاله ترجمه شده دانشجو (به زبان انگلیسی). ویرایش مطابق با فرمت ژورنال‌های ISI، غنی سازی محتوای مقاله، انتخاب ژورنال معتبر، سابمیت مقاله و گرفتن اکسپت مقاله و پیگیری چاپ الکترونیکی مقاله توسط موسسه.

نوع ارتباط موسسه با دانشجویان در طی نگارش مقاله ISI و ISC

 1. مشاوره در خصوص ژورنال های ISI، ژورنالهای ISC و ایمپکت فکتور مجلات بصورت رایگان می‌باشد.
 2. امکان بررسی اعتبار ژورنال در سایت تامسون رویترز نیز توسط موسسه شریف پژوهان فراهم می‌باشد.
 3. مقاله فارسی و ترجمه انگلیسی آن قبل از ارسال برای دانشجویان ارسال می گردد و پس از تائید از طرف دانشجو و یا استاد راهنما برای ژورنال ارسال می گردد.
 4. نام نویسندگان، درجه علمی و مشخصات آنها (Affiliation) توسط دانشجویان جهت ارسال به ژورنال در اختیار موسسه قرار می‌گیرد.
 5. مقالات تا حد امکان به ژورنال‌های تخصصی معتبر ارسال می‌گردد.
 6. ایمیل داوری و اکسپت ژورنال برای شما ارسال خواهد شد.
 7. امکان مشاهده نسخه الکترونیکی مقاله اکسپت شده در سایت فراهم می‌باشد.
 8. امکان پیگیری بصورت تلفنی و حضوری با متخصصین موسسه شریف پژوهان در حوزه مقالات ISI در هر مرحله میسر می‌باشد.

زمان مورد نیاز برای نگارش مقاله ISI:

 • نگارش مقاله بر اساس موضوع حدود 3 هفته(با توجه به رشته این زمان متغیر است)
 • استخراج مقاله از پایان نامه 2 هفته زمان می برد(با توجه به رشته این زمان متغیر است)
 • ترجمه مقاله 1 هفته به طول خواهد انجامید
 • دریافت اکسپت مقاله از ژورنال ۱ هفته
 • چاپ مقاله در ژورنال حداکثر 2هفته پس از اکسپت مقاله

چگونگی پرداخت هزینه  توسط دانشجو جهت انجام مقاله ISI:

 • 30% هزینه به عنوان پیش پرداخت برای شروع فرآیند مقاله نویسی
 • 40% جهت سابمیت مقاله به ژورنال ISI
 • 30% پس از اخذ اکسپت مقاله  از ژورنال مورد نظر

مشخصات شما

نام و نام خانوادگی(*)
ایمیل (*)
تلفن ثابت
تلفن همراه
رشته تحصیلی(*)
گرایش(*)
دانشگاه(*)
مقطع:مشخصات خدمات درخواستی

نوع ژورنال:
نوع سفارش:
در صورت نیاز اطلاعات بیشتری در مورد سفارش خود بفرمایید:
تشخیص روبات نبودن شما*