Pub Med چیست؟
Pub Med بیشتر شبیه یک موتور جستجو می باشد . موتور جستجویی که در میان مقالات و ژورنال ها کاوش می کند .
دیتابیس این سایت در حدود 16 میلیون مقاله و 4500 ژورنال را در خود جای داده که موضوع تمامی آن ها علوم پزشکی و علوم مرتبط و وابسته به آن است.
مزیت اختصاصی شدن سایت های رشته های مختلف از جمله پزشکی در آن است که کاربران به دلیل تشابه اسمی لازم نیس میان انبوهی از مقالات و ژورنال هایی که شاید مربوط به دیگر رشته ها باشند به جستجو بپردازند . و بنابراین گستره ی محدود تری را در اختیار آنان قرار می دهد .
از مزیت های دیگر Pub Med می توان به محیط کاربری ساده و در دسترس آن اشاره کرد . و همچنین رایگان بودن آن و از آنجایی که زیرمجموعه ای از سایت های کتابخانه ی ملی آمریکاست ، سایتی ملی و در جهت پیشرفت علم کشور ولی بین المللی به حساب می آید و یکی از وزنه های آموزشی این کشور می باشد .
در سایت Pub Med امکانات زیادی از جمله خلاصه ی نویسندگان و موضوع ، چکیده ی مقاله و همچنین امکان ذخیره ی فایل آن ها وجود دارد .
شما می توانید موارد مختلفی جستجو کند تا به مقاله مورد نظرتان برسید :
هرچیزی که آن مقاله یا ژورنال را متمایز می کند قابل جستجو است .
سایت Pub Med از شبکه ی MeSH استفاده می کند .
شبکه MeSH شبکه ایست که تمامی داده ها به یک کامپیوتر وارد و از آن خارج می شود بدین ترتیب تمامی دیتابیس با یک پردازشگر و یک سیستم مدیریت میگردد و اگر سیستم های دیگر از شبکه حارج شوند مشکلی در کل مجموعه ایجاد نمیگردد .که این فناوری فقط در اختیار مصر ، استرالیا و ایالات متحده می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *